Spor Kategorisi Yazıları

  ALİAĞA İzban’dan AĞAPARK Burun – 14 Nisan 2019

  Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı a11-665x439.jpg İDADİK’in dağ etkinliğinin iptal edildiğini öğrenince günü boş geçirmemek adına Aliağa sahilinde, deniz(!) etkinliği yaptım: Aliağa İzban’dan itibaren kıyıdan kıyıdan AğaPark Burun’a kadar fotoğraf çekerek yürüdüm.

  [Yazının tamamı burada]

  PetkimTrek KARİA’da: Ören, Türkevleri – 30 Nisan 2018

  Bugün öğleden sonra, yarınki Ören-Bozalan rotasının Türkevleri’ne kadarki aspfalt yolda geçen 8 kilometrelik mesafesini, Ören sahilinde yürüyeceğiz. Böylece hem yarınki uzun rotanın yolda geçen kısmından kurtulacağız ve hem de vücudumuzu bu yaz sıcağında 4 günlük yürüyüşlere hazırlamak üzere bir nevi akilimatizasyon yapmış olacağız.

  [Yazının tamamı burada]

  “YAŞAM BOYU SPOR” Kayıtlarım(1984 – 2010 Yılları)

  Yüzme sezonu başlayınca yaşam boyu spor puanları için Petkim Çayağzı Tesislerindeki plajın iki ucu ve dubalar arasındaki rotalarda yüzdüm. Buradaki mesafeleri bazen haritalardan, bazen de bizzat misina ile ölçerek belirlemiştim. Yüzme puanları nispeten düşük olduğundan, haftalık puana ulaşabilmek için, zaten suları çok soğuk olan plajda kötü havalarda bile kendimi yüzmeye zorladığımı hatırlıyorum. 

  (Not: Fotoğraf Petkim Çayağzı Plaj Tesislerinde çekilmiştir – Eylül 1986 )

  [Yazının tamamı burada]

  Foça Çanak Koyunda Bulutlu Bir Sabah – 28 Temmuz 2017

  Foça Çanak Sitesi’nde kaldığımız yaz boyunca çevremizdeki deniz sahilinde ve 500 metreyi geçmeyen dağlarda her sabah gün doğarken yürüyüşler yapıyoruz. Sabah yürüyüşlerini bu kadar erken yapmamızın nedeni Liz’in sıcaktan bunalmaması için. Zira şu sıralarda 10 yaşında olan German Shepherd kırması kızımız(!), güneş yükseldiğinde uzun tüyleriyle çok bunalıyordu. Geçen sene başladığımız tüylerini traş ettirmek çok işe yaradı, ama gene de gün doğarkenki serinlik herkes için çok cezbedici.

  [Yazının tamamı burada]

  İdadik-Bisiklet Hatundere-Foça Turu – 30 Nisan 2017

  IMG_7046Can Uysal rehberliğindeki İdadik-Bisiklet grubunun Hatundere-Foça turuna katılmaya karar verdim. Toplamda 60 km olarak Google-Earth haritasından ölçtüğüm parkurun, Gerenköy kavşağından katılarak ancak yarısını yaptım. Gene de Foça yokuşlarında kendimi deneme imkanım oldu. Bu benim İdadik-Bisiklet’le tırmanma zorlukları olan bir parkurdaki ilk bisiklet etkinliğim.

  Not: İçinde bulunduğum kareleri Ahmet Can Uysal’ın Facebook paylaşımlarından ekledim.

  [Yazının tamamı burada]

  İzmir Kent Ormanı-İnciraltı yürüyüşü – 22 Nisan 2017

  IMG_6804Villakent’li dostlarla Bostanlı’dan feribotla geçtiğimiz Üçkuyular’dan başlayıp İzmir Kent Ormanı ve İnciraltı’na kadar yürüdük. Sahildeki salaş mekanlarda balık menüleri yedikten sonra, ayni rotadan toplamda yaklaşık 10 km mesafe katederek  Uçkuyular Vapur iskelesinde yürüyüşü bitirdik.

  [Yazının tamamı burada]

  BİSİKLETLE İZMİR KUŞ CENNETİ-KAKLIÇ-SASALI-KUŞ CENNETİ TURU – 15 Nisan 2017

  Bu amaçla otomobilimle yola çıkarak sabah Saat 9’da Kuş Cenneti’ne vardım. Bisikletimi bagajdan çıkardım ve grup gelinceye kadar biraz antrenman olsun diye pedal basmaya başladım. Tertemiz bir hava, pırıl pırıl güneşli bir gökyüzü ve çevredeki kuş sesleri içinde çok keyifli bir sürüş oldu. Bu şekilde yol alırken Sasalı mevkiine kolayca ulaşınca, kararımı değiştirerek grubu Kaklıç’ta karşılamaya karar verdim.

  [Yazının tamamı burada]

  İdadik Bisiklet ile İzmir Kuş Cenneti’ne Pedal Bastık – 31 Ekim 2015

  IMG_0382

  İdadik Bisiklet Gurubu’nun Kuş Cenneti programı, genelde iniş çıkış olmayan bir parkur olarak gözüktüğünden, ilk doğa bisiklet etkinliğim için uygun bir seçim olacak diyerekten katılmaya karar verdim. Rehber Ahmet Can Uysal’ın daveti üzerine, bisikletimi buluşma yeri olan Bostanlı Vapur iskelesine Toyota ile getirdim. Bagaj için çıkardığım ön tekeri taktıktan sonra, 8:30 feribotu ile gelen arkadaşlarla buluştum. Rehber ve Serhat’la bisiklet yoluna girdikten sonra, Hüseyin de bize yetişince hep birlikte etkinliğe devam ettik.

  [Yazının tamamı burada]

  Everest’le Foça Çanak’da “DağDeniz Turu” – 18 Eylül 2014

  IMG_1175

  ABD’de yaşayan çocuklarımız Can ve Kamer ile oğlan torunumuz Everest yaz tatili için ziyaretimize geldiler. Foça Çanak Sitesi’ndeki günlerimiz deniz ağırlıklı aktivitelerle geçerken, bu sabah birlikte bir çevre turu yapmaya karar verdik. Kadim Dostum Ayhan Yörük rehberliğinde, sabah erkenden sitemizin yaslandığı tepeyi dolanarak genişçe bir kavis çizdikten sonra sahile inip deniz tarafındaki manzaraları da izliyerek, yaklaşık 6 km yürüdükten sonra eve döndük.

  [Yazının tamamı burada]

  San Francisquito Patikasında Sabah Yürüyüşlerim

  San Francisquito Creek Trail

  Los Angeles Santa Clarita şehrinde  kaldığımız 4 buçuk ay boyunca, Valencia Summer Grove’deki evimizin yakınındaki San Francisquito Creek Trail patikasında, her sabah güneş yükselirken yaklaşık 5 km yürüyorum. Sabah serinliğinde, çoğunlukla evlerin ve ağaçların gölgesinde kalan parkur boyunca, birçoğuyla artık her sabah karşılaştığım, benim gibi nispeten erkenci yürüyüş-koşu ve bisiklet yapanlarla günaydınlaşıyorum.

  [Yazının tamamı burada]