İdadik’le Kamberler Kandiltepe’deydik – 16 Ocak 2011

Dün İdadik B Yürüyüşü olarak Kemalpaşa Kamberler Köyü’nden Kandiltepe’ye çıkıp Ören Köyü’ne yürüdük.

Rehberimiz Altan Demirel ile birlikte toplam 38 kişi Kamberler Köyü’nde kahvaltı yaptıktan sonra, saat 10:25 gibi yürüyüşe başladık. Hemen köyün çıkışında ısınma hareketleri yaptıktan sonra oldukça soğuk bir havada, yer yer beyaz çiğdemlerin açtığı yemyeşil patikalarda, çamların altından yükselerek kolayca Kandiltepe’ye çıktık. Tepeden Doğuda Dededağ silsilesi ve Bozdağ’ın karlı zirveleri, Batıda Mahmut zirve ve Nif tepeleri ile aralardaki sisli vadiler çok güzel manzaralar oluşturuyordu. Esen rüzgarın keskin soğuğu tepede uzun süre konaklamamızı engelledi ve fazla oyalanmadan dönüşe geçtik. Çokça mola gereksinimi duymadan saat 15:30 gibi Ören Köyü’ne ulaştık.

Tepedeki ayaza rağmen yeşil çimenler ve çiğdemlerin yarattığı bahar atmosferinde, vadileri dağları seyrederek güzel bir etkinlik yapmış olduk. Bu etkinlikte çektiğim fotoğraflardan seçtiklerimi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Not: Aşağıdaki fotoğrafları, herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Mesajınız

 harf daha yazabilirsiniz.