Kemalpaşa Vişneli’den Nazarköy’e – 11 Şubat 2018

Birkaç haftadır sağ ayak bileğimde oluşan sızı dolayısıyla bu haftasonu Pazar günü evde kalmayı planlamışken, güzel hava beni doğaya çağırdı gene! Her ne kadar bültenler yağışlı bir gün olacağına işaret etse de, hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde olacağından yeşil doğadan ayrı kalamadım. Ancak sonraki haftaları riske etmemek için kolay bir yürüyüş aradım, Karşıyaka Dağcılık Kulübü’nün Vişneli-Nazarköy etkinliğinde karar kıldım.

Vişneli köyündeki kahvelerde sabah çayları içildikten sonra yola çıktığımızda başlayan yağmur, sonrasında hemen hemen Nazarköy’e kadar devam etti. Şiddetini hiç artırmadı, ince ince yağdı. Arada bir solukladığında, fotoğraf çekme imkanı buldum.

Kulübün daha hızlı olan grubu önden ilerlemişlerdi, bulunduğum  yavaş olan grupla aynı rotadan devam ettik. Toplam 23 kişiyiz ve Rehber de çeyrek asırdan fazladır tanıdığım dağcı Arif Öz; zerre miktar değişmeyen dinginlik ve kibarlığıyla ayni Arif Öz!

Hep toprak yollardan yürüdük. Yağmur ince ince ve hafif rüzgar hiç rahatsız edici değil, çünkü çok fazla yükselmiyoruz. Yolun iki tarafında doğa yemyeşil, ağaçlardaki kuşlar çok güzel ötüyorlar; insan bu havada evde oturur mu?

Nazarköy’e yakın bir yerde yol kenarında, kimimiz ayakta öğle molası verdik. Sonra gene aynı yumuşak tempoyla köye girdik. Bizden çok önce gelen 46 kişilik hızlı grupla buluştuktan sonra yakındaki Kımız Çiftliği’nde bir tur atmak üzere araçlara bindik.

Bu güzel etkinlikte çektiğim fotoğraflardan ve arkadaşların medyada paylaştıklarından seçtiklerimle hazırladığım albümü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Not: Aşağıdaki fotoğrafları herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)

avatar
Ali GÜNDOĞAN12 Şubat 2018 22:20

Herşey çok güzel gözüküyor . İzmir kışın da çok güzel gözüküyor. Bir gün tam İzmirli olacağıma inanıyorum. Ayrıca yazın senin tempona ayak uydurabilecek miyiz bilemiyorum. O zaman ben de Avustralya’ya gideyim sıcak havada antrenmanlara başlayayım(4 Mart 2018). Herkese selamlar.

avatar
Şinasi13 Şubat 2018 10:25

Sevgili Ali, çok güzel mesajlar alıyorsun paylaşımlarımdan; İzmir’e yerleşmenizi dörtgözle bekliyoruz.
Tempo konusuna gelince, yazın sizlere ayak uydurmak için bütün kış çalışıyorum aslında!🤣
Size iyi yolculuklar dilerim, sağlıkla dönün inşallah. Selamlar.😊😊

Yorum Yapın

Mesajınız

 harf daha yazabilirsiniz.