KUŞ CENNETİ’NDE RÜZGARLA BOKS! – 31 Mart 2019

“Doğa sporu yapıyorsan doğa şartlarını seçemezsin; yağmursa yağmur, fırtınaysa fırtına” deyüp çıktım Kuş Cenneti parkurlarına.

Adeta uçuyor Kuş Cenneti. Yürüyüşün başlangıcında neredeyse ben bile vazgeçecektim, zira karşıdan gelen rüzgar 80küsür kilomla bile sarsıyordu beni. Dönüşte rüzgarın karşıdan gelmeyeceğini hesaplayıp devam ettim.

Kimse yok yollarda benden başka. Kuş Merkezi civarında birkaç kişi görmüştüm, onlar da kuytulara sığınmışlardı. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-665x442.jpeg
Flamingolar..

Bibaşına olmak ilginç. Güneş pırıl pırıl, ama rüzgar üşütücü. Öyle bir çalkalıyor ki suları, bir taraf kahverengi bir taraf kirli yeşil. Kuş muş yok ortalıkta.

Taa tepelerin oralara kadar iyice zorlandım. Tepeleri geçince biraz kuytuda kaldım. Buradaki nispeten sakin sularda kuşlar görünmeye başladılar. Yaklaşınca hemen uçuyorlar, bu nedenle uzaktan çekimler yapmak zorunda kaldım.

Tepelerin arkasına dolanınca fırtına tekrar başladı ve artık buradan geri dönmeye karar verdim. Bir selfie yaptım ve sonra rüzgârı arkama alarak biraz daha hızla yürüdüm. 

Sonuçta toplamda Gidiş 1 saat 22 dakika ve Dönüş 1 saat 4 dakika olmak üzere 10.36 km’lik bir etkinlik yapmış oldum.

Bu güzel etkinlikte çektiğim fotoğraflardan hazırladığım albümü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.  Fotoğrafların arkasından Temnos antik kenti ile ilgili olarak bulduğum bilgiyi okuyabilirsiniz.  

Not: Aşağıdaki fotoğrafları herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Mesajınız

 harf daha yazabilirsiniz.