BİR TUTKUMDUR SİNEMA, ANKARA YENİMAHALLE’DE BAŞLADI!

Bana lise çağlarımda sinemayı sevdiren yerdir Yenimahalle Alemdar Sineması(yanda bugünkü hali). Her sabah önünden geçerken Cumartesi izleyeceğim filmin afişlerine, fotoğraflarına bakardım hayran hayran. Ne kadar mutlu olurdum sinemaya gidebildiğim için o zamanlarda, kolayca anlatamam. Bir hafta boyunca hayalini kurduğum o anları hiç unutmuyorum. 

 

[Yazının tamamı burada]

Gagataş Tepesi Zirve Etkinliği – 5 Ağustos 2018

Foça Çanak Sitesi’ndeki mütevazi yazlığımızda, 2004 yılından beri her yaz sezonu boyunca Çanak Koyu sahillerinde ve site çevresindeki tepelerde gün doğarken başladığımız sabah yürüyüşlerine devam ediyoruz. Böylece mütevazi yazlığımız, günboyu yüzme seçenekleri sunan muhteşem koyuna ilaveten, çevresinde bizlere ait büyük bir doğa yürüyüşü parkurları ile, İzmir’in çok ünlü tatil kentlerinin sahip olamayacağı bir değere ulaşıyor!

 

[Yazının tamamı burada]

BAMYA YEMEĞİ İLE TANIŞMAM

Sene 1971, üniversitede son yılıma geçmişim ve okul kontenjanından kura sonucu seçildiğim Nazilli Basma Fabrikası’nda mühendislik stajımı yapıyorum. Hatırladığım kadarıyla staj süresi bir aydı. Bu süre içinde oturup kaleme alınacak birkaç anım oldu. Şimdi ilk olarak bamya ile tanışma öykümü anlatacağım.  Bamya bizim evde tercih edilen bir sebze yemeği değildi. Hatta neredeyse hiç yapılmazdı diyebilirim. Annem hazırladığında da […]

[Yazının tamamı burada]

Gagataş etkinliği – 10 Eylül 2016

Ömrüye Dumlu Fotoğrafları

[Yazının tamamı burada]

SOLO: Bir Uzay Westereni(A Star Wars Story) – 5 Haziran 2018

İflah olmaz Star Wars hayranları için Jedi, Sith, Force ve Dart Vader eksikliği hissedilen ve Han Solo ile Chewy’yi anlatan kaçma-kovalamaca dolu bir “action” Star-Wars izledik. Can’ın dediğin gibi kaliteli bir Show ve müzik enfes.

[Yazının tamamı burada]

2017-18 DOĞA SPORLARI KIŞ SEZONUM SONA ERDİ!

a9865734-2898-42e2-a5fe-93f758c4f63b2017-2018 Sezonu kış dönemde Yüksek Dağ Çıkışı ve Bisiklet etkinliği yapmadım. İzmir çevresinde doğa yürüyüşleri ve 2 defa Dumanlıdağ olmak üzere, Yamanlar, Spil Dağı, Mahmut Dağı, Kandiltepe, Çatalkaya zirve etkinlikleri yaptım. Son olarak da Karia yollarında 5 gün yürüdüm. 

[Yazının tamamı burada]

PetkimTrek KARİA’da: Alatepe, Akbük – 4 Mayıs 2018

Köyün, bahçelerinden kırmızı güller taşan yollarından geçtik. Şanssızlık ya, bu sene fazla kokmayanları test etmişim! Oysa geçen sene buradan geçtiğimizde yoldan giderken bile kokuları duyuluyordu. Geçen sene burada iki köpek bize katılmıştı. Hatta Rehber ismini verdiğimiz bir tanesi sonraki günlerde de bizimle yürümüştü.

[Yazının tamamı burada]

PetkimTrek KARİA’da: Çakıllıyalı, Kargıcak – 3 Mayıs 2018

Bugün Çakıllıyalı’dan itibaren artık hep sahilden yürüyoruz. Bu nedenle bu sıcak mevsimde zor gelen uzun tırmanışlar yok. Bugün tek başına rehberlik yapacak olan Mehmet Tural arkadaşımız, kısa iniş ve çıkışlı, nispeten kolay bir parkur olduğunu söyledi. Ancak rota oldukça uzun ve bu mevsimde gene de zorlu bir etkinlik olacağını düşünüyorum.

[Yazının tamamı burada]

PetkimTrek KARİA’da: Bozalan, Gökbel, Çakıllıyalı – 2 Mayıs 2018

...

Bugün hava sanki daha güzel, belki de daha ziyade ağaçlı bölgelerden geçtiğimizdendir. Sağ tarafımızdaki yeşillikli tepelere bakarak ilerledik. Bir çeşme başında kısa bir mola verdikten sonra, gene çoğunlukla ağaçlar altından, güzel patikalardan yürüdük.

[Yazının tamamı burada]

PetkimTrek KARİA’da: Ören Türkevleri, Bozalan – 1 Mayıs 2018

Bugün, PetkimTrek Karia Yolu 2018 etkinliklerimizin ikinci gününde, Türkevleri köyünden Bozalan’a yürüyeceğiz. Toplamda 14 km olan bu rota, aslında dağ yürüyüşü olarak uzun bir mesafe olmamasına karşın, yaz sıcaklığında bir havada ve çoğunluğu ağaçsız çıplak arazi de yürüneceğinden, bizim için epeyce zorlu geçeceğe benziyor.

[Yazının tamamı burada]