TIBURON’UN SU KUŞLARI – 1 Nisan 2016

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 131-1-665x442.jpgHer sabah onları seyrederek deniz kenarında yürümek gerçekten çok keyifli oluyor. Bu sabah fotoğraf makinemi yanıma aldığım için bol bol fotoğraflarını çektim. Everest biraz sıkıldı ama paylaşıma değer kareler çekebildim.

[Yazının tamamı burada]

Nif Dağı’nda Kavaklıdere‘den Gökdere Kanyonu’na Yürüyüş – 8 Mart 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı n19-3-665x374.jpg Bugün hava çok güzel, hatta mevsime göre fazla güzel diyebilirim. Bir iki adım attıktan sonra giysileri eksiltmeye  başladık bile. Vadi içinde yoldan yürüyoruz, sağ yanımızdaki dere yatağında su yok. Son zamanlardaki yağış azlığına dem vurarak, sohbet muhabbet yürüyüşü sürdürüyoruz.

[Yazının tamamı burada]

ARKAS Sanat Merkezi’nde ARA GÜLER Fotoğraf Sergisi – 27 Şubat 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ara-5-665x655.jpg“İnsanlar bakarak, görerek, yaşayarak bir şeyleri öğreniyor değil mi? Ben de baktım, gördüm, yaşadım, öğrendim işte. Bir de çektim.Haydi Merhaba!”

[Yazının tamamı burada]

Nif Dağı’nda Kırıklar-Kaynaklar Dağ Yürüyüşü – 23 Şubat 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC05552-665x398.jpgÇoğu yeni açılmış orman yollarından yürüyüp bin metreleri aştık. Güneşli fakat inanılmaz soğuk bir hava nedeniyle hemen hemen hiç mola vermeden yükseldik. Tırmanmalar bittikten sonra rüzgârı arkamıza alıp nispeten korunaklı bir yerde öğle molası verdiğimizde 9,5 km kadar yürümüştük.

[Yazının tamamı burada]

İDADİK BOZDAĞ KIŞ DAĞCILIK ŞENLİĞİ – 15/16 Şubat 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kis-senligi-1-665x365.jpg2015 yılında Bozdağ’da kaybettiğimiz Dürdane Seringeç’in vefatından sonra Bozdağ Dağcılık etkinliklerine kapanmıştı. Yıllarca yapılan birçok başvurularımızdan sonra nihayet bu sene gerekli izinler alınınca, 15/16 Şubat  2020 tarihlerinde gerçekleştirilen 19. İdadik Bozdağ Kış  Dağcılık Şenliği’nde zirve etkinliği yapma imkanı oldu.

[Yazının tamamı burada]

MANİSA SEYİR YERİ’NDEN SPİL DAĞI ve İZMİR YAKAKÖY’E YÜRÜYÜŞ – 9 Şubat 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC05501-665x366.jpgGökyüzü pırıl pırıl güneşli, çevremizdeki manzara harika; hani şu İzmirlilerin bayıldığı karlı kartpostal manzaraları. Gel gör ki hava çok soğuk. Sıcaklık hep eksi derecelerdeydi; bir iyi tarafı vardı bunun, üstümüz başımız paçalarımız kar erimediği için hiç ıslanmadı!

[Yazının tamamı burada]

İdadik Akkaya Tepesi Etkinliği – 2 Şubat 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı akk11-665x499.jpg Moladan sonra gene güzel patikalardan yürüdük, ağaçlı bölgelerden geçtik ve çevremizdeki yeşil tepeleri vadileri seyrederek etkinliği Saat 15:45’de Karaot köyünde bitirdik. Wikiloc sonuçlarına göre yaklaşık 550 metre kadar yükselip, toplamda 8,5 km yürümüş gözüküyoruz ki tamamı çıkış ve iniş olan bu rotada A artı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.

[Yazının tamamı burada]

Çal Dağı Etkinliği – 12 Ocak 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC05310-2-665x416.jpgGünün beklenmeyeni bu kadar uzun süre karda etkinlik yapmış olmamızdı. Bir çok arkadaşımın da ifade ettiği gibi, sadece zirve civarında bazı kar geçişleri yaparız diye bekliyorduk. Ancak öyle olmadı, neredeyse 6 saat karda yürüdük. Hadi bıktık demiyeyim, karda yürümeye doyduk diyebilirim rahatlıkla.

The unexpected of the day was that we had been doing activity in snow for so long. As many of my friends have stated, we were just waiting for some snow crossings around the summit. However, that’s not what happened, we walked in snow for almost 6 hours.  Let me not say we got tired of it, we had more than enough walking in the snow for our satisfaction.

 

[Yazının tamamı burada]

İdadik Aigai – Apollon Tapınağı Etkinliği – 5 Ocak 2019

Aigai nekropol alanına girince öğleden önceki son nefeslenme duruşunda biraraya geldik. Sonra hepbirlikte  öğle molası yapacağımız antik kent otopark tesislerine girdik.

When we entered the Aigai necropolis area, we got together in the last breathing posture before noon.  Then we entered the ancient city parking facilities where we will have a lunch break together.

 

[Yazının tamamı burada]

Yunt Dağı Tepegöl Etkinliği – 29 Aralık 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC05213-1-665x293.jpg Böylece senenin son etkinliğinin, toplamda 20 km’ye varan sıkı bir yürüyüş olduğunu söyliyebilirim ki, bu da bizim kendimize verdiğimiz Yeni Yıl Armağanımız oldu!

[Yazının tamamı burada]