AYŞEN’İN BİLEĞİ DAĞILDI! – 24 Eylül 2019

Bugün 15 Ekim 2019, bileği kırıldığından beri 3 hafta geçmiş, vakit öğle saatleri ve Ayşen kolu askıda biraz güneş almak için yürüyüşe çıktı. Sağ bileği iyileşme sürecinde ve Foça Çanak Sitesi’ndeki mütevazı yazlığımızda nihayet normal yaşantımıza devam ediyoruz. Okuyucuya bazı dersler çıkarma örneği yaratabilir diyerek, Ayşen’in bileğini tedavi ettirme sürecini kısaca özetlemek istiyorum. Foça’da sonbaharın […]

[Yazının tamamı burada]

Ultra Gagataş Etkinliği – 22 Eylül 2019

“Ultra GagataşBu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı A2C017C9-ED77-4ADD-8A8A-2AE0D0684C1B-665x887.jpeg” namı ile hazırladığım parkurda önce KlasikTur’a girip Gagataş’a çıkacağız, dönüşte Beyaz Kayalıklar rotasından etkinliği bitireceğiz. Google Earth’tan 16 km olarak hesapladığım bu programı, bir sabah önceki yürüyüşe katılan Çanak Sabah Yürüyüşçüleri arkadaşlarıma sunup onaylarını aldıktan sonra 22 Eylül 2019 Pazar Sabahı Saat:7’de Ultra Gagataş’a başladık.

[Yazının tamamı burada]

GAGATAŞ TEPESİ ETKİNLİĞİ – 8 Eylül 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-1-665x372.pngFoça Çanak koyunda Çanak, Fotaş ve OliviaVillage sitelerindeki arkadaşlarımızla, Çanak Koyu sahil ve tepelerinde Güneş doğarken başlattığımız sabah yürüyüşlerimiz, yaz sonlarına doğru tatillerini bitirip yazlıklarından ayrılanlara karşın halen güzel katılımlarla devam ediyor. Bu Haftasonuna rüzgârlı günlerle girince, Gagataş Tepesi etkinliği yapmaya karar verdik.

[Yazının tamamı burada]

KNİDOS – 31 Ağustos 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 5FAD882A-0C87-4471-9ABF-02DF2E161440-665x499.jpeg Clup Datça Tatil Köyü’nde Kardeşim Sinan Yüksel, Eşi Necla ve ABD’de yaşayan Kızı Yeğenim Özüm ve ABD’li Eşi Andrew ile kısa süreli bir tatil yaptık. Ağırlıklı olarak tatil köyü ortamlarında birlikte olduk ve denizden yararlandık. Sadece bir gün Yarımada’nın en ucundaki Knidos’u görmek istedik. Önce yolumuzun üstündeki Palamutbükü sahilinde deniz keyfi yaptık, sonrasında Knidos’a geçtik.

[Yazının tamamı burada]

GAGATAŞ ZİRVE ETKİNLİĞİ – 25 Ağustos 2019

Bu Yaz Ağustos ayında ikinci defa Gagataş etkinliği yaptık. Toplamda yılın 3. Gagataş Tepesi etkinliğinde önceki rotaların aynısını kullandık. Etkinlik, Başlangıç Noktası Çanak Sitesi Girişi’nde Saat: 6:45’de başlandı, sonra Fotaş TelÖrgü ve OliviaVillage AnaGirişi üzerinden katılımlarla 70’liklerBeli’nde 10 kişi olduk. Kısa bir nefeslenmeden sonra Doğuya doğru yönelip Siteleri ve Çanak Koyu’nu seyrederek ve de bol bol yeme içme muhabbeti […]

[Yazının tamamı burada]

ORMANA AĞAÇ DİKMELİ MİYİZ? – 22 Ağustos 2019

TEMA Vakfı’nın kurucusu Sayın Hayrettin Karaca’nın bir konuşmasını hatırladım. Demişti ki: Ormana ağaç dikmeyin! İlle de ağaç dikecekseniz, düzlükteki tarlalara dikin. Ormandaki güçlü ağaç fideleri yangından sonra dahi, ormanı güçlendirir tekrar. Yeter ki ormana dokunmayın!

[Yazının tamamı burada]

GAGATAŞ ETKİNLİĞİ – 18 Ağustos 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 70lik-665x334.jpgHer sabah yaptığımız doğa yürüyüşlerine göre nispeten daha uzun bir etkinlik olan Gagataş yürüyüşü için serin bir Pazar gününü beklerken, Dün itibariyle rüzgarlı bir haftasonuna girince, hemen Gagataş etkinliğini devreye aldık.

[Yazının tamamı burada]

Çevre Birimi – 5 Ağustos 2019

SİYANÜRLE ALTIN ARAMA RİSKİ Bilindiği gibi Kaz Dağları’nda altın madeni arama faaliyetleri sürerken, halkın tepkileri ve çevre mücadelesi de artarak devam ediyor. Siyanürlü maden arama çalışmalarıyla su kaynaklarının kirletilmesine isyan eden çevreciler, milletvekilleri, sanatçılar, STK temsilcileri faaliyetlerin durdurulması için çağrı yaparken Çanakkale Barosu da dört ayrı davayla hukuk mücadelesi veriyor. Çanakkale’nin tek su kaynağının zehirlenme […]

[Yazının tamamı burada]

ARKAS Post-Empresyonizm Sergisi – 26 Temmuz 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DFD7B563-EFEB-4D79-A468-15F79C4346C9-665x887.jpegARKAS Koleksiyonu’na kazandırılan başta Fransız olmak üzere Paris’ten Avrupa’ya yayılan birçok sanatçının Post-Empresyonist eserleri 2019, 18 Şubat’dan beri sergileniyorken, kapanmasına 3 gün kala nihayet bugün izleme şansı bulabildim. Alsancak’taki Arkas Sanat Merkezi’nin özenli sergi salonları keyifli bir resim izleme ortamı yaratmışken, Arkas Sanat Direktörü Bayan rehberin pek çok ayrıntılı açıklamaları `pasta üstü krema` oldu doğrusu!

[Yazının tamamı burada]

Gagataş Tepesi Etkinliği – 14 Temmuz 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gaga-665x499.jpg Çanak Koyu Çanak, Fotaş ve OliviaVillage sitelerindeki arkadaşlarla Çanak Koyu sahili ve tepelerinde yaptığımız sabah yürüyüşlerine ilaveten, nispeten bulutlu ve serin havalarda Pazar sabahları Gagataş’a çıkmayı yıllardan beri alışkanlık haline getirdik. Bu da, yaz ayları boyunca hemen hemen ayda bir Gagataş Etkinliği anlamına geliyor.

[Yazının tamamı burada]