GÖKDERE’DEN PINARBAŞI’NA YÜRÜDÜK: KURUTEPE ETEKLERİNDE BALKAN SAVAŞLARI! – 10 Aralık 2017

Bugün PetkimTrek olarak Gökdere’den Kurutepe zirvesine çıkıp, sonrasında Pınarbaşı’na ulaşmayı planladık. Ancak bugünlerde yağmur geçişleri olan bir haftasonu yaşıyoruz ve yağmurlar fırtınaya dönüşürse zorlu bir gün yaşayabiliriz duyguları taşıyoruz.

[Yazının tamamı burada]

NARLIDERE ALTINVADİ’DE İDADİK A YÜRÜYÜŞÜ – 3 Aralık 2017

IMG_0471Bugün İDADİK A Grubu ile Hüseyin Keçeci rehberliğinde Narlıdere Altınvadi’de yürüyüş etkinliği yaptık. Sonbahar mevsiminin bütün güzelliklerinin sergilendiği vadide, neredeyse bütün parkur boyunca sararmış çınar yaprakları içinden ilerledik. Hatta öğle molası verdiğimiz yerde kuru yapraklar üzerine uzanınca uyuyakalmışım!

[Yazının tamamı burada]

FOÇA ÇANAK SAHİLİ VE GAGATAŞ ZİRVE ETKİNLİĞİ – 26 Kasım 2017

PetkimTrek grubumuzun bilge rehberi Zafer Gürhan bu haftasonu İzmir’de olmadığından, Gagataş Tepesine yürüyüş için gruba rehberlik yapmam istendi. Yıllardır yaz boyunca çeşitli arkadaş gruplarıyla defalarca çıktığımız Gagataş zirvesini bir çok PetkimTrek’li arkadaşlarıma anlatmıştım. Böylece nihayet bugün etkinliği PetkimTrek’le birlikte yapma imkanı bulmuş olduk.

[Yazının tamamı burada]

Aliağa Karakuzu’dan Menemen İğnedere’ye yürüdük – 12 Kasım 2017

Bugün PetkimTrek’li 9 arkadaş Aliağa Karakuzu’dan, Menemen İğnedere’ye kadar yürüdük. Toplam yürüme mesafesi 18-19 km olarak ifade edilen bu yürüyüşte, iki sene önceki yürüyüşün neredeyse aynisini yaşadık: Mevsim ayni, ekip ayni, doğa ayni!

[Yazının tamamı burada]

SİSLER İÇİNDE KANDİLTEPE’DEN GEÇTİK – 5 Kasım 2017

IMG_9940Zirveye giden boyuna ulaştığımızda sis ortalığı kaplamaya başladı. Boyundan zirveye kadar tatlı tatlı yükselirken sağımızda ve solumuzda yeralan çok iyi bildiğimiz dağları görme imkanımız olmadı. Hatta zirvede, zirvede olduğumuzu bile anlayamadık sisten.

[Yazının tamamı burada]

Villekentliler Gagataş Tepesi’nde – 15 Ekim 2017

Yenifoça Çanak Koyu mevkiindeki Gagataş Tepesi denizden 470 metre yüksekliktedir. Bu bölgenin en yüksek noktası olan tepenin zirvesinden Doğuda Yenifoça, Kuzeyde Midilli ve Çandarlı, GüneyBatıda Foça Orak Adası ve Güneyde Bağarası tarafı görünür. 

[Yazının tamamı burada]

ÖZÜM ve ANDREW’in Düğün Kutlaması – 7 Ekim 2017

Sevgili Yeğenim Özüm Yüksel ve Andrew C.Riehm, evliliklerini, Tennessee Knoxville’deki Riehm’lerin evindeki temsili nikah töreni ve düğün yemeği partisi ile kutladılar. Ben Türkiye’deki düğün kutlamasına katılmayı tercih ettiğimden Türkiye’den giden gurubu İzmir’den uğurladım. Ayşen düğünde çocuklarını ve torunlarını görme aşkıyla adeta uçarak gitti!

[Yazının tamamı burada]

MARMARİS GEZİSİ – 10/14 Eylül 2017

Marmaris’te tatilde bulunan Villakent’ten arkadaşlarımız Emin ve Mustafa’nın çağrıları ile katıldığımız gezide Marmaris’in çeşitli turistik bölgelerinde gezdik. Marmaris gezisinde çektiğim fotoğraflardan hazırladığım albümü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Not: Aşağıdaki fotoğrafları herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz. ” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

[Yazının tamamı burada]

MİNERAL, Ankara’da Bir Değerli Taş Merkezi – 8 Eylül 2017

13Ankara’da öncelikle ziyaret edilecek 2 nokta olan Anıt Kabir ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nden sonra, 3. sırada Mineral gelir; bence.. ‘Nedir Mineral?’ derseniz, Enerji Bakanlığı Maden Dairesi Reisi Mete Arıkan’ın emeklilik uğraşı olan değerli taş mağazası!

[Yazının tamamı burada]

FEN FAKÜLTESİ’NDE NOSTALJİK TUR – 8 Eylül 2017

Fen Fakültesi’ne gelince yoldan bahçenin çimenli yeşil alanına geçtim. Yeşillikler içinden Atatürk anıtına kadar ilerledim. O zamanlar Kimya Bölümü’nün bulunduğu sağdaki ana binaya yüksek cam kapılarından heyecanla girdim. Dekanlık Sekreterlik gibi idari odaların bulunduğu koridoru geçerek Büyük Kimya Amfisi’ne girdim. Bu sıralardaki günlerim hızla gözümün önünden geçti!

[Yazının tamamı burada]