Görece Köyü Temnos Yürüyüşü – 30 Aralık 2018

Bir süre yoldan yürüdükten sonra, Temnos’un üzerine kuruluduğu Kayacık Tepesi’ne doğru yönelerek arazide yürümeye başladık. Yer yer taşlık olmasına rağmen genellikle yemyeşil çimlere kaplı arazide hafif hafif yükseldik. Belli bir tempoyla ilerledikçe önce çok uzaklarda gibi duran tepe bir süre sonra hemen dibimizde bitiverdi sanki!

[Yazının tamamı burada]

2018’İN SON GÜNLERİNDE BİR ÇEVRE MUHABBETİ – 26 Aralık 2018

Çevre kelimesi için bir tanım yapmak gerekirse, en genel ifadeyle insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Bir başka ifade ile çevre, bir organizmanın var olduğu ortam ya da şartlardır ve yeryüzünde ilk canlı ile birlikte varolmuştur.

[Yazının tamamı burada]

Yamanlar Batı Geçişi, Evka-2’den Menemen Asarlık’a – 23 Aralık 2018

Tıpkı tam bir sene önce olduğu(24.12.2017) gibi, gene soğuk bir havada Yamanlar Dağı Batı Geçişi yaptık. Geçen sene Körfez üzerindeki bulutlardan dolayı görüş çok açık olmadığından güzel manzaralar çekememiştik. Bu defa bunu başarmak için daha kaliteli fotoğraf makinemi getirmeme karşın, hava gene puslu olduğundan ümidettiğim Körfez manzaralarını gene yakalayamadım!

[Yazının tamamı burada]

Payamlı, Çatalkaya zirve, Narlıdere – 9 Aralık 2018

Neticede Narlıdere’de etkinlik bittiğinde, kelimenin tam anlamıyla sırılsıklam olmuştuk. Ama herşeye rağmen keyifli bir etkinlik olmuştu, mutluyduk!

[Yazının tamamı burada]

ARKAS Binbir Gece Sergisi – 6 Aralık 2018

Arkas Sanat Merkezi, İzmir’in önemli bir çekim noktası oldu. Yılın son etkinliği Binbir Gece Sergisi, Merkezin Kordon’daki binasının iki katında, yılsonuna kadar  3 Ay süre ile sergilendi. Binbir Gece Masalları konusu çevresindeki sanat ve edebiyat eserlerine ait birçok gerçek objenin güzelliği serginin etkili sunumu ile çarpıcı bir etki yaratmış. 

[Yazının tamamı burada]

Nif Dağı’nda Bir Yetmişlik! – 25 Kasım 2018

 

Diğer arkadaşlarımdan bir tık daha keyifli hissettim kendimi. Zira yaz sonunda ortaya çıkan diz problemimi aşmak için yavaş yavaş hedefleri yükseltiyordum ki, Nif Dağı artık olayı atlattığımın önemli bir kanıtı oluyordu.

[Yazının tamamı burada]

Ayvacık’tan Spil Zirve ve Beşpınar Köyü – 11 Kasım 2018

Bugün PetkimTrek’le Doğa Yürüyüşü için çok güzel bir hava şartları ve güneşli bir günde Ayvacık Köyü’nden  başlayıp Spil Dağı zirvesine çıktık. Devamında Spil Atalanı’na inerek, Beşpınar Köyü’nde etkinliği bitirdik.
 
[Yazının tamamı burada]

PRİENE, MİLET, DİDİM GEZİSİ – 4 Kasım 2018

Ayşen’le birlikte, Çanak Sitesi’nden arkadaşlarımız Serpil Tanrıkulu ve Deniz Aktürk, Foça Hülya Tur organizasyonu geziye katıldık. Ağırlıklı olarak kadınların olduğu bir otobüs Foça’lı, Priene Kenti’nden başlıyarak, Eski Doğanbey Köyü, Karina Limanı, Milet Müze ve Antik Şehri gezildikten sonra Apollon Tapınağı’nı dışarıdan fotoğraflayıp Didim’de günü bitirdik.

[Yazının tamamı burada]

DUMANLIDAĞ ZİRVE ETKİNLİĞİ, KARAKUZU’DAN ÇUKURKÖY – 28 Ekim 2018

Böylece Aliağa Karakuzu’dan başlayan ve oldukça dik tırmanışla devam eden yürüyüşümüz Dumanlı Zirve’den sonra yoldan devam ederek Çukurköy’de bitti. Toplam 14 km’lik bir etkinlik oldu. Ben 4 arkadaşla zirvenin 70-80 metre altına kadar tırmandım, diğer arkadaşlar Zirve’den döndüler.
 
 
 
[Yazının tamamı burada]

BİR TUTKUMDUR SİNEMA, ANKARA YENİMAHALLE’DE BAŞLADI!

Bana lise çağlarımda sinemayı sevdiren yerdir Yenimahalle Alemdar Sineması(yanda bugünkü hali). Her sabah önünden geçerken Cumartesi izleyeceğim filmin afişlerine, fotoğraflarına bakardım hayran hayran. Ne kadar mutlu olurdum sinemaya gidebildiğim için o zamanlarda, kolayca anlatamam. Bir hafta boyunca hayalini kurduğum o anları hiç unutmuyorum. 

 

[Yazının tamamı burada]