Payamlı, Çatalkaya zirve, Narlıdere – 9 Aralık 2018

Neticede Narlıdere’de etkinlik bittiğinde, kelimenin tam anlamıyla sırılsıklam olmuştuk. Ama herşeye rağmen keyifli bir etkinlik olmuştu, mutluyduk!

[Yazının tamamı burada]

ARKAS Binbir Gece Sergisi – 6 Aralık 2018

Arkas Sanat Merkezi, İzmir’in önemli bir çekim noktası oldu. Yılın son etkinliği Binbir Gece Sergisi, Merkezin Kordon’daki binasının iki katında, yılsonuna kadar  3 Ay süre ile sergilendi. Binbir Gece Masalları konusu çevresindeki sanat ve edebiyat eserlerine ait birçok gerçek objenin güzelliği serginin etkili sunumu ile çarpıcı bir etki yaratmış. 

[Yazının tamamı burada]

Nif Dağı’nda Bir Yetmişlik! – 25 Kasım 2018

 

Diğer arkadaşlarımdan bir tık daha keyifli hissettim kendimi. Zira yaz sonunda ortaya çıkan diz problemimi aşmak için yavaş yavaş hedefleri yükseltiyordum ki, Nif Dağı artık olayı atlattığımın önemli bir kanıtı oluyordu.

[Yazının tamamı burada]

Ayvacık’tan Spil Zirve ve Beşpınar Köyü – 11 Kasım 2018

Bugün PetkimTrek’le Doğa Yürüyüşü için çok güzel bir hava şartları ve güneşli bir günde Ayvacık Köyü’nden  başlayıp Spil Dağı zirvesine çıktık. Devamında Spil Atalanı’na inerek, Beşpınar Köyü’nde etkinliği bitirdik.
 
[Yazının tamamı burada]

PRİENE, MİLET, DİDİM GEZİSİ – 4 Kasım 2018

Ayşen’le birlikte, Çanak Sitesi’nden arkadaşlarımız Serpil Tanrıkulu ve Deniz Aktürk, Foça Hülya Tur organizasyonu geziye katıldık. Ağırlıklı olarak kadınların olduğu bir otobüs Foça’lı, Priene Kenti’nden başlıyarak, Eski Doğanbey Köyü, Karina Limanı, Milet Müze ve Antik Şehri gezildikten sonra Apollon Tapınağı’nı dışarıdan fotoğraflayıp Didim’de günü bitirdik.

[Yazının tamamı burada]

DUMANLIDAĞ ZİRVE ETKİNLİĞİ, KARAKUZU’DAN ÇUKURKÖY – 28 Ekim 2018

Böylece Aliağa Karakuzu’dan başlayan ve oldukça dik tırmanışla devam eden yürüyüşümüz Dumanlı Zirve’den sonra yoldan devam ederek Çukurköy’de bitti. Toplam 14 km’lik bir etkinlik oldu. Ben 4 arkadaşla zirvenin 70-80 metre altına kadar tırmandım, diğer arkadaşlar Zirve’den döndüler.
 
 
 
[Yazının tamamı burada]

BİR TUTKUMDUR SİNEMA, ANKARA YENİMAHALLE’DE BAŞLADI!

Bana lise çağlarımda sinemayı sevdiren yerdir Yenimahalle Alemdar Sineması(yanda bugünkü hali). Her sabah önünden geçerken Cumartesi izleyeceğim filmin afişlerine, fotoğraflarına bakardım hayran hayran. Ne kadar mutlu olurdum sinemaya gidebildiğim için o zamanlarda, kolayca anlatamam. Bir hafta boyunca hayalini kurduğum o anları hiç unutmuyorum. 

 

[Yazının tamamı burada]

Gagataş Tepesi Zirve Etkinliği – 5 Ağustos 2018

Foça Çanak Sitesi’ndeki mütevazi yazlığımızda, 2004 yılından beri her yaz sezonu boyunca Çanak Koyu sahillerinde ve site çevresindeki tepelerde gün doğarken başladığımız sabah yürüyüşlerine devam ediyoruz. Böylece mütevazi yazlığımız, günboyu yüzme seçenekleri sunan muhteşem koyuna ilaveten, çevresinde bizlere ait büyük bir doğa yürüyüşü parkurları ile, İzmir’in çok ünlü tatil kentlerinin sahip olamayacağı bir değere ulaşıyor!

 

[Yazının tamamı burada]

BAMYA YEMEĞİ İLE TANIŞMAM

Sene 1971, üniversitede son yılıma geçmişim ve okul kontenjanından kura sonucu seçildiğim Nazilli Basma Fabrikası’nda mühendislik stajımı yapıyorum. Hatırladığım kadarıyla staj süresi bir aydı. Bu süre içinde oturup kaleme alınacak birkaç anım oldu. Şimdi ilk olarak bamya ile tanışma öykümü anlatacağım.  Bamya bizim evde tercih edilen bir sebze yemeği değildi. Hatta neredeyse hiç yapılmazdı diyebilirim. Annem hazırladığında da […]

[Yazının tamamı burada]

Gagataş etkinliği – 10 Eylül 2016

Ömrüye Dumlu Fotoğrafları

[Yazının tamamı burada]