GAGATAŞ TEPESİ ETKİNLİĞİ – 8 Eylül 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-1-665x372.pngFoça Çanak koyunda Çanak, Fotaş ve OliviaVillage sitelerindeki arkadaşlarımızla, Çanak Koyu sahil ve tepelerinde Güneş doğarken başlattığımız sabah yürüyüşlerimiz, yaz sonlarına doğru tatillerini bitirip yazlıklarından ayrılanlara karşın halen güzel katılımlarla devam ediyor. Bu Haftasonuna rüzgârlı günlerle girince, Gagataş Tepesi etkinliği yapmaya karar verdik.

[Yazının tamamı burada]

KNİDOS – 31 Ağustos 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 5FAD882A-0C87-4471-9ABF-02DF2E161440-665x499.jpeg Clup Datça Tatil Köyü’nde Kardeşim Sinan Yüksel, Eşi Necla ve ABD’de yaşayan Kızı Yeğenim Özüm ve ABD’li Eşi Andrew ile kısa süreli bir tatil yaptık. Ağırlıklı olarak tatil köyü ortamlarında birlikte olduk ve denizden yararlandık. Sadece bir gün Yarımada’nın en ucundaki Knidos’u görmek istedik. Önce yolumuzun üstündeki Palamutbükü sahilinde deniz keyfi yaptık, sonrasında Knidos’a geçtik.

[Yazının tamamı burada]

GAGATAŞ ZİRVE ETKİNLİĞİ – 25 Ağustos 2019

Bu Yaz Ağustos ayında ikinci defa Gagataş etkinliği yaptık. Toplamda yılın 3. Gagataş Tepesi etkinliğinde önceki rotaların aynısını kullandık. Etkinlik, Başlangıç Noktası Çanak Sitesi Girişi’nde Saat: 6:45’de başlandı, sonra Fotaş TelÖrgü ve OliviaVillage AnaGirişi üzerinden katılımlarla 70’liklerBeli’nde 10 kişi olduk. Kısa bir nefeslenmeden sonra Doğuya doğru yönelip Siteleri ve Çanak Koyu’nu seyrederek ve de bol bol yeme içme muhabbeti […]

[Yazının tamamı burada]

ORMANA AĞAÇ DİKMELİ MİYİZ? – 22 Ağustos 2019

TEMA Vakfı’nın kurucusu Sayın Hayrettin Karaca’nın bir konuşmasını hatırladım. Demişti ki: Ormana ağaç dikmeyin! İlle de ağaç dikecekseniz, düzlükteki tarlalara dikin. Ormandaki güçlü ağaç fideleri yangından sonra dahi, ormanı güçlendirir tekrar. Yeter ki ormana dokunmayın!

[Yazının tamamı burada]

GAGATAŞ ETKİNLİĞİ – 18 Ağustos 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 70lik-665x334.jpgHer sabah yaptığımız doğa yürüyüşlerine göre nispeten daha uzun bir etkinlik olan Gagataş yürüyüşü için serin bir Pazar gününü beklerken, Dün itibariyle rüzgarlı bir haftasonuna girince, hemen Gagataş etkinliğini devreye aldık.

[Yazının tamamı burada]

Çevre Birimi – 5 Ağustos 2019

SİYANÜRLE ALTIN ARAMA RİSKİ Bilindiği gibi Kaz Dağları’nda altın madeni arama faaliyetleri sürerken, halkın tepkileri ve çevre mücadelesi de artarak devam ediyor. Siyanürlü maden arama çalışmalarıyla su kaynaklarının kirletilmesine isyan eden çevreciler, milletvekilleri, sanatçılar, STK temsilcileri faaliyetlerin durdurulması için çağrı yaparken Çanakkale Barosu da dört ayrı davayla hukuk mücadelesi veriyor. Çanakkale’nin tek su kaynağının zehirlenme […]

[Yazının tamamı burada]

ARKAS Post-Empresyonizm Sergisi – 26 Temmuz 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DFD7B563-EFEB-4D79-A468-15F79C4346C9-665x887.jpegARKAS Koleksiyonu’na kazandırılan başta Fransız olmak üzere Paris’ten Avrupa’ya yayılan birçok sanatçının Post-Empresyonist eserleri 2019, 18 Şubat’dan beri sergileniyorken, kapanmasına 3 gün kala nihayet bugün izleme şansı bulabildim. Alsancak’taki Arkas Sanat Merkezi’nin özenli sergi salonları keyifli bir resim izleme ortamı yaratmışken, Arkas Sanat Direktörü Bayan rehberin pek çok ayrıntılı açıklamaları `pasta üstü krema` oldu doğrusu!

[Yazının tamamı burada]

Gagataş Tepesi Etkinliği – 14 Temmuz 2019

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gaga-665x499.jpg Çanak Koyu Çanak, Fotaş ve OliviaVillage sitelerindeki arkadaşlarla Çanak Koyu sahili ve tepelerinde yaptığımız sabah yürüyüşlerine ilaveten, nispeten bulutlu ve serin havalarda Pazar sabahları Gagataş’a çıkmayı yıllardan beri alışkanlık haline getirdik. Bu da, yaz ayları boyunca hemen hemen ayda bir Gagataş Etkinliği anlamına geliyor.

[Yazının tamamı burada]

Çevre Birimi: 9 Temmuz 2019

KAPTAN JUNE 96 sene önce, İngiltere’de doğdu. Babası petrol mühendisiydi, iş için Afrika’ya taşındılar. Uganda’da yaşadılar. Svahili dilini öğrendi, uçsuz bucaksız savanlarda çıplak ayakla koşturdu. Macera filmlerini andıran hayatı işte böyle başladı. Çılgın, güzel etrafına ışık saçan bir kızdı. Londra’ya döndüklerinde bale, tiyatro, şan dersleri aldı. Sahnelerde olmayı düşlüyordu ama, henüz 20’sinde aşık oldu ve […]

[Yazının tamamı burada]

“2018–2019 Sinemada Film İzleme Sezonu(SİFİZ 2018-19)” sona erdi! – 27 Haziran 2019

Ä°lgili resim Bu sezon izlediğim filmler içinde en tepeye Yönetmen Alfonso Cuaron’in Roma filmini yerleştiriyorum. Birçok başka ödül yanında “En İyi Yönetmen, Sinematografi ve Yabancı Film” Akademi ödülleri alan bu film için, 2. defa sinemaya gitmekten alamadım kendimi!

[Yazının tamamı burada]