Birleşik Devletler’e İlk Seyahatimiz: SAN FRANSİSKO

214115ATRIUMPIZZADAYSSS

ABD’ye ilk seyahatimiz(15 Şubat 2001 / 7 Mart 2001), o sıralarda San Fransisko Kaliforniya Üniversitesi Börkli’de mastırını bitirmekte olan Ayşen’in Ablasının büyük kızı Elif’in bize hazırladığı bir tatil programına katılmamızla oldu. Ayla Abla Ankara’dan, biz Ayşen’le İzmir’den gelip İstanbul’da buluştuk. O sıralarda Boğaziçi Üniversitesi ‘nde okuyan Cem ve Can, bizi havalanında karşıladılar. Birlikte akşam yemeği yedik ve ABD’ye uçmadan önce oğullarımızla görüşmüş olduk. O sırada nereden bilebilirdik ki onlar ileride ABD’ye yerleşecekler ve torunlarımız da ABD vatandaşı olacak!

Elif’in hazırladığı tatil programı ağırlıklı olarak San Fransisko’ya ayrılmıştı. Ayrıca Pasifik kıyısından geze geze Los Angeles’e de gittik. Bütün tatil boyunca  kaldığımız ev veya otel odasında her akşam o günü yazdım. Böylece hem ayrıntıları  unutmamış oldum, hem de Türkiye’ye döndüğümde notlarım hazır oldu.

İşte bu gezi notlarımı, şimdilerde bulunduğumuz Los Angeles Santa Clarita’daki evde, Can’ın ILM’de işe başladığı San Fransisko’ya taşınmadan önce, yazı başlığı da dahil(KALİFORNİYA’DA BİR PETKİM’Lİ – 15 Şubat 2001 / 7 Mart 2001),  HİÇ BİR CÜMLESİNİ DEĞİŞTİRMEDEN ( FOTOĞRAFLI HER GÜNÜ AYRI SAYFA OLMAK ÜZERE TOPLAM 14 YAZIDA) GEZİ katagorisinde okuyabiliirsiniz.

Ayrıca bu 14 yazıyı tarih ve konu başlıkları sırasında veriyorum: 

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(1.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(2.YAZI)


Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(3.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(4.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(5.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(6.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(7.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(8.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(9.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(10.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(11.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(12.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(13.YAZI)

 

Anılar’dan: SAN FRANSİSKO(14. ve SON YAZI)

 *****YUKARIDA VERDİĞİM BU 14 YAZI GEZİ SAYFALARIMDA ******

Gezi sürecinde kullandığımız harita, broşür ve resimleri aşağıda veriyorum:

Not: Aşağıdaki fotoğrafları, herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)

avatar
Ayla17 Şubat 2016 07:46

Bu ne detay.Uçak biletleri bile var.Pes doğrusu.Oakland hayvanat bahçesini gezerken Burcu dan telefon gelmişti.Türkiyede ki finansal krizi bildiriyordu.Çiller zamanı.Gerçekten iyi gezmişiz.Unutmuşum.

avatar
Şinasi17 Şubat 2016 08:01

Güzel bir geziydi. ABD’deki çok şey ilginçti. Programı Elif düzenlemişti. Biz de güzel uyum gösterdiydik. Her günü yazmam çok güzel olmuş, birçok ayrıntı kelimelerde yaşıyor. Can ve Kamer’le yaptığımız son San Fransisko yolculuğumda, o günleri tekrar hatırladım ve o zaman yazdığım şekliyle gezi notlarımı paylaşmaya karar verdim. Okuyanlar hoşlanırlar umarım.

Yorum Yapın

Mesajınız

 harf daha yazabilirsiniz.