WALT DISNEY CONCERT HALL

” 💮Çok güzel olmasının yanı sıra muhteşem bir mimariye de sahip olması Los Angeles için gurur kaynağı Kasım 1999’da yapımına başlanan, frank gehry’nin mimarligini üstlendiği, los angeles icin bir gurur kaynagi olacak mükemmel konser salonu. düşünce olarak ilk tohumları 1987’de atılmış olan bu yapıya Disneyland ailesi 100 milyon dolarlık bir katkıda bulunmuştur. Los Angeles filarmoni Orkestrası burada performansını … Okumaya devam et

İDADİK YALOVA GEZİSİ KARACA ARBORETUMU ZİYARETİ (14 Aralık 1996)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı hk-665x374.jpg(15.04.2020)

İzmir’de son yıllardaki orman yangınlarından sonra ormanlara ağaç dikmek için çok büyük çağrılar yapılırken, Hayrettin Karaca’nın şu sözleri hep aklıma gelir: Ormana ağaç dikmeyin. İlle de ağaç dikecekseniz, ovalarda tarlalara dikin. Ormandaki güçlü ağaç fideleri yangından sonra dahi, ormanı güçlendirir tekrar. Yeter ki ormana dokunmayın

Okumaya devam et

İDADİK BOZDAĞ KIŞ DAĞCILIK ŞENLİĞİ (15-16 Şubat 2020)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kis-senligi-1-665x365.jpg2015 yılında Bozdağ’da kaybettiğimiz Dürdane Seringeç’in vefatından sonra Bozdağ Dağcılık etkinliklerine kapanmıştı. Yıllarca yapılan birçok başvurularımızdan sonra nihayet bu sene gerekli izinler alınınca, 15/16 Şubat  2020 tarihlerinde gerçekleştirilen 19. İdadik Bozdağ Kış  Dağcılık Şenliği’nde zirve etkinliği yapma imkanı oldu.

Okumaya devam et

İdadik Aigai – Apollon Tapınağı Etkinliği (5 Ocak 2020)

Aigai nekropol alanına girince öğleden önceki son nefeslenme duruşunda biraraya geldik. Sonra hepbirlikte  öğle molası yapacağımız antik kent otopark tesislerine girdik.

When we entered the Aigai necropolis area, we got together in the last breathing posture before noon.  Then we entered the ancient city parking facilities where we will have a lunch break together.

 

Okumaya devam et

KNİDOS (1 Eylül 2019)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 5FAD882A-0C87-4471-9ABF-02DF2E161440-665x499.jpeg Clup Datça Tatil Köyü’nde Kardeşim Sinan Yüksel, Eşi Necla ve ABD’de yaşayan Kızı Yeğenim Özüm ve ABD’li Eşi Andrew ile kısa süreli bir tatil yaptık. Ağırlıklı olarak tatil köyü ortamlarında birlikte olduk ve denizden yararlandık. Sadece bir gün Yarımada’nın en ucundaki Knidos’u görmek istedik. Önce yolumuzun üstündeki Palamutbükü sahilinde deniz keyfi yaptık, sonrasında Knidos’a geçtik.

Okumaya devam et

PETKİMTREK, KARİA YOLU İÇİN SELİMİYE’DE (29 Nisan – 4 Mayıs 2019)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-6-665x330.jpegSelimiye Koyu yatla gezenlerin en beğendikleri uğrak yerlerinden. Bu nedenle sahil boyunca yatlar, tekneler sıralanmış. Ayrıca koyun durgun sularını sürekli olarak direklerinin akisleri ile süsleyen yelkenlilerin bağlandığı iki sıra büyük bir yat iskelesi, hemen her açıdan Selimiye’nin panoramik deniz manzaralarında yeralmaktadır. Bu durum, bir bakımdan yerleşimin sahilden doğal görünümüne duraksama yaptırıyor diye eleştirilse de, bölgenin muhteşem koylarının artık neredeyse doğal görüntüleri olarak kanıksanmış objeleri tekneler!

Okumaya devam et

ESCAN TUR VAN GÖLÜ EKSPRESİ GEZİSİ (3-6 Mart 2019)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_9708-2-665x442.jpg Kardeşimiz Müjgan Dörtköşe’nin davetiyle Escan Tur organizasyonu Van Gölü Ekspresi gezisine katıldık. Biz de Villakentli Dostlarımız Sevinç ve Emin Ildızlı’yı davet etmiştik; böylece hem dostlarla birlikte olduk, hem de, Ankara’dan itibaren Doğu Anadolu bölgesinde hiç bulunmamıştım, halen yoğun kış şartları altında olduğunu düşündüğümüz Doğu Anadolu’yu görmek için güzel bir vesile oldu.

Okumaya devam et

AİGAİ PetkimTrek Etkinliği (17 Şubat 2019)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_9275-1-665x419.jpg PetkimTrek Organizasyonu olarak Aigai Antik Kenti programı yapıldı. Rehberimiz Zafer Gürhan’ın hazırladığı etkinlik rotasına göre, Yuntdağıköseler köyünden başlayarak önce Apollon Tapınağı kalıntılarının bulunduğu yere yürüyeceğiz,  sonra Aigai antik kentini gezeceğiz.

Okumaya devam et

PRİENE, MİLET, DİDİM GEZİSİ (4 Kasım 2018)

Ayşen’le birlikte, Çanak Sitesi’nden arkadaşlarımız Serpil Tanrıkulu ve Deniz Aktürk, Foça Hülya Tur organizasyonu geziye katıldık. Ağırlıklı olarak kadınların olduğu bir otobüs Foça’lı, Priene Kenti’nden başlıyarak, Eski Doğanbey Köyü, Karina Limanı, Milet Müze ve Antik Şehri gezildikten sonra Apollon Tapınağı’nı dışarıdan fotoğraflayıp Didim’de günü bitirdik.

Okumaya devam et