Gezi Kategorisi Yazıları

  MARMARİS GEZİSİ – 10/14 Eylül 2017

  Marmaris’te tatilde bulunan Villakent’ten arkadaşlarımız Emin ve Mustafa’nın çağrıları ile katıldığımız gezide Marmaris’in çeşitli turistik bölgelerinde gezdik. Marmaris gezisinde çektiğim fotoğraflardan hazırladığım albümü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Not: Aşağıdaki fotoğrafları herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz. ” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

  [Yazının tamamı burada]

  MİNERAL, Ankara’da Bir Değerli Taş Merkezi – 8 Eylül 2017

  13Ankara’da öncelikle ziyaret edilecek 2 nokta olan Anıt Kabir ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nden sonra, 3. sırada Mineral gelir; bence.. ‘Nedir Mineral?’ derseniz, Enerji Bakanlığı Maden Dairesi Reisi Mete Arıkan’ın emeklilik uğraşı olan değerli taş mağazası!

  [Yazının tamamı burada]

  FEN FAKÜLTESİ’NDE NOSTALJİK TUR – 8 Eylül 2017

  Fen Fakültesi’ne gelince yoldan bahçenin çimenli yeşil alanına geçtim. Yeşillikler içinden Atatürk anıtına kadar ilerledim. O zamanlar Kimya Bölümü’nün bulunduğu sağdaki ana binaya yüksek cam kapılarından heyecanla girdim. Dekanlık Sekreterlik gibi idari odaların bulunduğu koridoru geçerek Büyük Kimya Amfisi’ne girdim. Bu sıralardaki günlerim hızla gözümün önünden geçti!

  [Yazının tamamı burada]

  YENİMAHALLE’DE NOSTALJİK BİR TUR – 8 Eylül 2017

  .

  .

  Alemdar Sineması’nın bulunduğu Alemdar İş Merkezi ise hiçbir özelliği olmayan bir han görünümünde. Eski zarif bina yıkılmış ve yerine hantal bir yapı kondurulmuş. Tıpkı bütün Yenimahalle’nin bahçeli iki katlı o güzelim evlerini yıkıp çok katlı apartmanlar kondurdukları gibi! Sinema olmadığı gibi, Zafer Optik de zaten taşınmış; bu durumda oraya takılmam için bir neden kalmamış oluyordu!

  .

  .

  [Yazının tamamı burada]

  Foça Çanak Koyunda Bulutlu Bir Sabah – 28 Temmuz 2017

  Foça Çanak Sitesi’nde kaldığımız yaz boyunca çevremizdeki deniz sahilinde ve 500 metreyi geçmeyen dağlarda her sabah gün doğarken yürüyüşler yapıyoruz. Sabah yürüyüşlerini bu kadar erken yapmamızın nedeni Liz’in sıcaktan bunalmaması için. Zira şu sıralarda 10 yaşında olan German Shepherd kırması kızımız(!), güneş yükseldiğinde uzun tüyleriyle çok bunalıyordu. Geçen sene başladığımız tüylerini traş ettirmek çok işe yaradı, ama gene de gün doğarkenki serinlik herkes için çok cezbedici.

  [Yazının tamamı burada]

  Karaburun Yarımada Turu – 23 Mayıs 2017

  Kadim dostlarımız Filiz ve Ayhan Yörük ile bir süredir konu ettiğimiz Karaburun gezimizi nihayet 23 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirdik. Programın tamamını sağolsun Ayhan planladı ve benim çok minik birkaç talebimin dışında aynen uyguladık: Otomobili ile bizi taşıdı, yiyeceğimizi içeceğimizi organize etti, mola vereceğimiz fotoğraf çekeceğimiz yerleri belirledi ve sonuçta çok güzel bir gezi yapmış olduk.

  [Yazının tamamı burada]

  Göynük Kanyonu – 19 Mayıs 2017

  Sevinç ve Emin Ildızlı ile planladığımız Antalya gezisinde bugün, tatil süresince kaldığımız Beldibi’nden güneye doğru, Kemer’e kadar gideceğiz. Bugün yağışlı bir gün olacağından, çok daha uzaklara gitmeyi düşünmedik. Öncelikle göreceğimiz yer, bu bölgenin doğa harikalarından Göynük Kanyonu.

  [Yazının tamamı burada]

  ASPENDOS TİYATROSU – 18 Mayıs 2017

  Ancak Aspendos’un bizim evdeki ünü çok daha farklıdır! Ayşen ne zaman bir Avrupa veya Uzakdoğu seyahatine gidelim dese, benim cevabım şöyle oluyordu: Daha ben Aspendos’u bile görmedim, ne işim var oralarda! Bu aslında ilk anda ipe un sermek gibi görülse de aslında gerçek duygularımı yansıtıyordu. İşte bu mazereti ortadan kaldırmak için nihayet Aspendos ziyaretimizi gerçekleştiriyorduk.

  [Yazının tamamı burada]

  Kurşunlu Şelalesi – 18 Mayıs 2017

  Sevinç ve Emin Ildızlı ile  planladığımız Antalya gezimizin üçüncü gününde, konakladığımız Beldibi’nden çıkarak Antalya’yı pas geçip doğusundaki yerlere gideceğiz. Bugünkü planımızda temel olarak Aspendos’u görmek istediğimizden, önce yolumuz üzerindeki Kurşunlu Şelalesi’ne uğradık. Aslında böyle bir doğa harikası ortamı gün sonunda yorgunluk atmak için ziyaret etmek gerekir; ancak dönüşte karanlığa kalabileceğimizi dikkate alarak gündüz gözü ile şelaleyi görmek istedik.

  [Yazının tamamı burada]

  Düden Şelalesi – 17 Mayıs 2017

  Yüksek ağaçlarla her noktası gölge altında kalan alan, henüz bir kaç adım attıktan sonra şehir dışında ve doğadaymışız duygusu hissettiriyor. Özellikle Antalya gibi yazları çok sıcak olan bir yerde böyle bir serin alan soluk aldırır şehirlilere. Biz şelalenin bulunduğu bu büyük parkta bir yerlere takılmadan doğrudan şelaleyi görmeye gittik.

  [Yazının tamamı burada]