Kemalpaşa Y.Kızılca’dan Mahmut Dağı (6 Kasım 1993)

“NOT: Bu yazı, kendi Blog Sayfamda yazmaya başlaman önceki yıllarda, her doğa sporları etkinliğimden sonra kendim için hazırladığım notlardır. Tükenmez kalemle, yani herhangi bir düzeltme yapmadan, bir çırpıda bitiriyordum bu notlarımı. Neticede bunlar, ileride sadece benim okuyacağım “KENDİME NOTLAR” başlığı altına toplanabilecek, adeta işlenmemiş HAM yazılardır.“ Seçmen sayımı nedeniyle pazar günü sokağa çıkma yasağı olunca … Okumaya devam et

İDADİK (1995)

Sene 1995; Ayşen’le İDADİK’e üye olduğumuz ilk yıl. İDADİK’den önce çeşitli dağcılık guruplarıyla 1991 yılından itibaren düzenli olarak doğa yürüyüşlerine katıldığımız için daha ziyade B ve C guruplarıyla yürüyoruz. O zamanlar kulübün en popüler rehberi olan Muharrem Kaya bir yürüyüşte bana “İDADİK Tüzüğünü okudun mu?” diye sordu. Bocaladım bu soru karşısında, “Kulüp yönetiminden talep ettiğim halde bir kopya veremediler” dedim. O yıllarda bilgisayar henüz çok yaygınlaşmadığından sanal ortamdan bilgi edinme olanakları çok kısıtlıydı. “Ben kendi kopyamı vereyim, oku” dedi ve dağ çantasından çıkarıp bir basılı metin verdi.

Okumaya devam et

BİZİM DAĞCILIK (24 Mart 1991)

DOĞADA BİR YILLIK SERÜVEN(!) Doğadaki 1 yıllık serüvenimiz eşim Ayşen ile birlikte  24 Mart 1991 tarihinde Emiralem’den Karagöl’e gidip geldiğimiz ilk doğa yürüyüşümüzle başladı.  Doğa sporları etkinliklerimizin toplam sayısı, 6 Ocak 2002 tarihinde katıldığımız Buca-Kırıklar’dan Torbalı-Bozköy yürüyüşü ile 365’e ulaşmıştır. Bu demektir ki yaklaşık 11 yılın 365 gününü, veya bir başka deyişle 11 yılın 1 yılını … Okumaya devam et

500’üncü Doğa Yürüyüşümde Temnos’a çıktık (11 Ekim 2010)

1991 yılından beri yaptığım dağcılık etkinliklerini ve doğa yürüyüşlerimi kaydediyorum. Hatta büyük bir kısmını çeşitli ayrıntılarla yazıyorum. Heyecanını kaybetmemek için hemen etkinlik ertesi günü  aklımda kalanları bir defada yazıyorum ve okuyup düzeltme yapmadan dosyasına takıyorum. Genel olarak günübirlik yürüyüşleri bir sayfa ve daha uzun süreli etkinlikleri de birkaç sayfada anlatıyorum.

Böylece 20 yıl sonra 499’uncu doğa yürüyüşümü evvelsi hafta Dumanlı zirve etkinliğinde yaptıktan sonra 500’üncü etkinliklik acaba nereye olacak diye düşünürken sevgili Zafer Gürhan “Petkim’den Mustafa Çetin Tokatlı ve Oral Büyükyoldaş ile Temnos’a gidiyoruz katılır mısın” diye davet edince hemen kabul ettim. Etkinlik notlarımı inceleyince ayni bölgeye 10.09.1995 tarihinde(152) gene Zafer’in rehberliğinde Yusuf Çilengir ile birlikte gittiğimizi gördüm.

Not: Tarihli fotoğraflar M.Çetin Tokatlı’nın fotoğraf sitesinden alınmıştır.

Meraklısına Not: 1995 Temnos etkinliği notlarım yazı sonuna eklenmiştir.

Okumaya devam et

Kızılkeçili’den Kazdağı (13 Nisan 2008)

Bu yazı, Blogda yazmaya başlaman önceki yıllarda, etkinlik sonrası kendim için hazırladığım notlardır. Tükenmez kalemle, yani herhangi bir düzeltme yapmadan, bir çırpıda bitiriyordum notlarımı. Neticede bunlar, ileride sadece benim okuyacağım “KENDİME NOTLAR” başlığı altına toplanabilecek adeta işlenmemiş ham yazılardır.

Okumaya devam et

Manisa Sabuncubeli Kurudere’den Karagöl-Emiralem (4 Kasım 2007)

Bu yazı, Blogda yazmaya başlaman önceki yıllarda, etkinlik sonrası kendim için hazırladığım notlardır. Tükenmez kalemle, yani herhangi bir düzeltme yapmadan, bir çırpıda bitiriyordum notlarımı. Neticede bunlar, ileride sadece benim okuyacağım “KENDİME NOTLAR” başlığı altına toplanabilecek adeta işlenmemiş ham yazılardır.

Okumaya devam et

Kaçkarlar Trans (13-18 Ağustos 2000)

Kaçkarlar Trans 13 Ağustos 2000 Bu etkinlikte çektiğim fotoğraflardan hazırladığın albümü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Not: Aşağıdaki fotoğrafları, herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz.  

Çal Dağı (20-21 Mayıs 2000)

Çal Dağı 21 Mayıs 2000 Bu etkinlikte çektiğim fotoğraflardan hazırladığın albümü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Not: Aşağıdaki fotoğrafları, herhangi birine tıklayıp, açılan penceredeki veya klavyeniz üzerindeki ok işaretleri yönünde izleyebilirsiniz.