BAMYA YEMEĞİ İLE TANIŞMAM (1971)

(19.07.2018) Sene 1971, üniversitede son yılıma geçmişim ve okul kontenjanından kura sonucu seçildiğim Nazilli Basma Fabrikası’nda mühendislik stajımı yapıyorum. Hatırladığım kadarıyla staj süresi bir aydı. Bu süre içinde oturup kaleme alınacak birkaç anım oldu. Şimdi ilk olarak bamya ile tanışma öykümü anlatacağım.  Bamya bizim evde tercih edilen bir sebze yemeği değildi. Hatta neredeyse hiç yapılmazdı … Okumaya devam et

AKDENİZ BİSİKLET TURU WHATSAPP MUHABBETLERİ (17 Nisan 2017)

Arif’ Sezgin ile birlikte 1972 yılı yazında gerçekleştirdiğimiz “Akdeniz Bisiklet Turu” etkinliğimizin anılarını 28 Şubat 2014 tarihinde yazmıştım. Ünivesite mezuniyetimiz şerefine bir anı olsun diye bisikletle Mersin’den yola çıkıp ve aslında  bitiremediğimiz Mersin-Marmaris parkurunda yaşadıklarımızdan hatırladıklarıma Arif’in hatırladıklarını da eklemek istemiştim. Arif bir türlü fırsat bulup bunu yapamadı. Bunun üzerine Fakülte arkadaşlarımızla oluşturduğumuz WhatsApp gurubumuzda bir bahane ile konuyu gündeme getirdim. Başta Arif olmak üzere arkadaşlarımla bir çok yazışma yaptık.  Bazı konularda anılarımızda çelişkiler olduğunu gördük. Ama neticede Arif’i, Akdeniz Bisiklet Turu ile ilgili hatırladıklarını kaleme aldırmış oldum. Ancak gördüm ki Arif, bu etkinlik ile bizim ortak başka etkinliklerimizi birbirine karıştırmış!

Okumaya devam et

Anılar’dan: ANKARA ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ (1967)

İLGİ DELİSİ BİR MIRNAV! Kedinin adı Uğur. Beyaz tüylü, irice bir kedi; Ufuk’un kedisi. Ufuk, 1967 girişli Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü arkadaşlarımızdan, belki de sınıfın en sevilen kişisi. Uzun boylu, ciddi görünüşlü ama her an kahkaha atmaya hazır, konuşkan, sınıftaki her guruba katılabilen, sosyal ve espirili bir arkadaşımız. Üniversite yıllarımızda çok beraber olmasak … Okumaya devam et

A.Ü.Fen Fakültesi “Kimya72” Mezunları Gecesi (7 Şubat 2009)

13.jpgGeçen ayın 7’sinde (7 Şubat 2009), Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü 1972 mezunlarından bir gurup arkadaşımız, çoğu eşleriyle birlikte, Fakülte bahçesindeki Üniversite Lokalinde bir araya geldiler.

Eski dostlar Lokaldeki canlı müziğin tüm engellemelerine rağmen bağıra çağıra hasret giderdiler.

Ama yetmedi; hem geceye katılanlar yeterince görüşemedi, hem de katılamayanlarla özlem giderilemedi. Bir sonraki toplantıda birlikte olma dilekleriyle gece sona erdi.

Okumaya devam et